Spacery

Organizowane przez nas spacery po mieście śladami kobiet przyciągają co roku setki mieszkańców i mieszkanek Łodzi, województwa łódzkiego i dalszych regionów Polski.

Oprowadzamy po Łodzi autorskimi trasami, m.in. śladami włókniarek, emancypantek, zasłużonych łodzianek, pisarek, artystek, kobiet żydowskich w getcie łódzkim, kobiet żydowskich w powojennej Łodzi, konspiratorek, życia codziennego w PRL. Dwie trasy są poświęcone szczególnie istotnym dla Łodzi pisarkom: Irenie Tuwim i Chawie Rozenfarb. Zapraszamy także na spacery poświęcone kobietom z konkretnych dzielnic (np. Bałut, Starego Polesia, Widzewa i Grembachu) czy ulic (takich jak Wschodnia, Gdańska czy Piotrkowska).

Organizujemy otwarte, bezpłatne spacery, jednak możemy przygotować dla Państwa wycieczkę „szytą na miarę”. Zapraszamy do kontaktu!

Spacer był bardzo ciekawy i profesjonalnie przygotowany, dostarczył mi wielu cennych informacji. Panie prowadzące wykazały się ogromną wiedzą i przekazały ją w sposób prosty i przejrzysty.

Spacer jak zawsze bardzo ciekawy, wzbogacony o cenne cytaty z materiałów źródłowych. Prowadzące Panie są fantastycznie przygotowane.

Te spotkania są dla mnie bezcenne.