Ewa Kamińska-Bużałek
Prezeska Zarządu Fundacji
Animatorka kultury działająca w obszarze praw kobiet, herstorii i pamięci. Oprowadza po Łodzi śladami kobiet, jest inicjatorką i autorką projektów społecznych, kulturalnych i edukacyjnych takich jak „Łodzianki mają moc”, „Kobiecym głosem. Marsz głodowy w opowieściach łodzianek” (Punkt dla Łodzi 2019), „Prababki”, „Zobaczyć Lunię” czy „Ulice dla łodzianek”. Studiowała gender studies w Łodzi, Warszawie i w Granadzie, ukończyła także studia polsko-żydowskie w Instytucie Badań Literackich PAN.
Inga B. Kuźma
Członkini Zarządu Fundacji
Antropolożka kultury z Uniwersytetu Łódzkiego, profesorka uczelni. Zajmuje się naukowo wykluczeniem i włączeniem społecznym oraz problematyką kobiet. Związana z inicjatywami społecznymi oraz naukowymi nt. polityki lokalowej, bezdomności i równych praw. Członkini Interdyscyplinarnego Seminarium Gender przy Centrum Innowacji Społecznych UŁ oraz Housing Rights Cluster przy FEANTSA. Ekspertka w projektach m.in. z zakresu herstorii i równości. Wraz z Izą Desperak oraz Edytą Pietrzak współtworzyła publikacje z zakresu herstorii w serii „Oblicza feminizmu” Wydawnictwa UŁ. Przewodniczka i edukatorka Łódzkiego Szlaku Kobiet.
Izabela Olejnik
Członkini Zarządu Fundacji
Bibliotekarka i przewodniczka. Autorka Bibliografii getta łódzkiego 1945-2018. Współautorka przekładu z jidysz powieści Izraela Rabona Bałuty. Powieść o przedmieściu. Członkini Polskiego Towarzystwa Studiów Jidyszystycznych. Stażystka w Bibliotece Medem w Paryżu (2012) oraz The Wiener Library for the Study of Holocaust and Genocide w Londynie (2013). Uczestniczka wakacyjnych kursów języka jidysz (Wilno, Nowy Jork). Interesuje się tematyką łódzkich Żydów i Zagłady.
Marta Zdanowska
Członkini Zarządu Fundacji
Redaktorka, animatorka literatury i recenzentka teatralna. Współkoordynatorka i koordynatorka festiwali literackich, m.in. „Literackie podwórko”, „Puls literatury”. Od lat prowadzi w Łodzi spotkania literackie i warsztaty literackie. Publikowała w „Czasie kultury”, „Dwutygodniku”, „Gazecie Wyborczej”, „Krytyce politycznej”, „Miej Miejsce” i innych. Współkoordynuje czytania performatywne Kolektywu Szechiny.
Barbara Manduk-Cheyne
Fundatorka
Przez 32 lata pracowała w londyńskich organizacjach pozarządowych: 11 lat w kolektywie kobiet działających na rzecz kobiet, organizacji wspierającej kobiety w sytuacji niechcianej ciąży i 21 lat w budownictwie i wynajmie mieszkań dla kobiet. Od lat 80. do dzisiaj członkini międzynarodowej gender study group i członkini łódzkiego Kolektywu Szechiny, performatywnej grupy czytającej literaturę współczesnych polskich pisarek.
Rada Fundacji Łódzki Szlak Kobiet
Maciej Kronenberg
Doktor nauk o ziemi w dyscyplinie geografia; wykładowca akademicki; regionalista; autor książek o Łodzi i regionie łódzkim. Od ponad 20 lat aktywny w trzecim sektorze, od kilkunastu lat prezes Centrum Inicjatyw na rzecz Rozwoju REGIO.
Edyta Pietrzak
Antropolożka i teoretyczka polityki, profesorka na Wydziale Organizacji i Zarządzania PŁ, wykładowczyni na Erasmus Mundus Master’s Degree in Women’s and Gender Studies GEMMA. Redaktorka naczelna rocznika Civitas Hominibus. Członkini Rady Programowej Centrum Badań nad Partycypacją Kobiet w Przestrzeni Publicznej UAM, Interdyscyplinarnego Seminarium Gender UŁ oraz Kolektywu Szechiny.
Krzysztof Wychowałek
Od ponad 25 lat działacz organizacji społecznych zajmujących się ochroną środowiska oraz dostępem do informacji publicznej.